Dziś chciałabym poinformować o prężnie działającej, ciekawej stronie powiązanej z nami – fanami kultury czeskiej.

Czeskie Klimaty (www.czeskieklimaty.pl) są  księgarnią – sklepem internetowym specjalizującym się w sprzedaży literatury czeskiej i słowackiej.Zdjęcie profilowe

Postawili sobie ambitny cel stworzenia miejsca z największą bazą publikacji czeskich i słowackich, a także dotyczących tych krajów, wydanych w Polsce. Sami wiemy, jak trudno doszukać się autorów z obu krajów w tradycyjnych księgarniach, dlatego z przyjemnością informuję o tej możliwości na moim blogu.

Czeskie Klimaty współpracują z czeskim dystrybutorem książek – Kosmasem, dzięki czemu oferują polskim czytelnikom książki po czesku w bardzo atrakcyjnych cenach. W ich ofercie znajduje się też szeroki asortyment słowników, podręczników, literatury przygotowanej specjalnie dla uczniów i studentów (dostosowanej językowo do konkretnych poziomów) oraz literatury dwujęzycznej. Ich katalog produktów obejmuje również kultowe czeskie filmy na DVD, gry edukacyjne, mapy Czech i Słowacji oraz literaturę piękną w oryginale i przekładach renomowanych wydawnictw językowych i naukowych, takich jak Akropolis, Academia, Nakladatelství Lidové Noviny, Lingea i wiele innych.

Teraz właśnie trwa w Czeskich Klimatach AKCJA JESIEŃ, która skierowana jest głównie do osób zainteresowanych nauką lub nauczaniem języka czeskiego oraz słowackiego (oferta podręczników Czech step by step, Czech Express oraz inne znane tytuły).

Czeskie Klimaty można spotkać na rozmaitych imprezach czeskich i książkowych w Polsce – od Kina na Granicy przez Slot Art Festival i PolCon do Targów Książki w Krakowie. Informacje o planowanych wydarzeniach i nowościach ze świata Czech dostępne są także na profilu Czeskich Klimatów na Facebooku (https://www.facebook.com/CzeskieKlimaty) lub po zamówieniu ich newslettera.